Kampaň za LEGISLATIVNÍ zákaz klecových chovů slepic:

Informace
pro firmy

Informace pro firmy

Klecové chovy slepic se postupně ruší po celé Evropě. Je nepřijatelné, aby v 21. století strávila zvířata celý život namačkána v klecích, kde nemají podmínky pro své přirozené potřeby. V Rakousku jsou již klece dávno minulostí. V Německu už vejce od slepic žijících v klecích skoro nekoupíte. Trend rušení klecových chovů je silný a nezvratný od Irska po Bulharsko.

Zákazníci chtějí etičtější produkty a jsou proti zbytečnému týrání zvířat. Proto stále více významných odběratelů vajec, jako jsou řetězce supermarketů, hotelů či restaurací, potravinářské a další firmy, přijímá závazky, že během několika let přestanou klecová vejce odebírat.

Bohužel, některé nadnárodní společnosti uplatňují pro české zákazníky dvojí standard. Zatímco zákazníkům v západní Evropě nabízejí vejce z ohleduplnějších bezklecových chovů, v Česku používají a nabízejí klecová vejce, která jsou snášena v malých přeplněných klecích.

Vyzýváme proto všechny firmy, které odebírají vejce za účelem dalšího prodeje či zpracování, aby učinily rozhodný krok a zavázaly se, že během několika let přejdou výhradně na vejce z bezklecových chovů. Takovéto rozhodnutí, které uleví některým z milionů slepic dosud žijících ve skandálních podmínkách, rádi oceníme na sociálních sítích i jinde.

Kontaktujte v této věci koordinátora kampaně Pavla Buršíka, který s Vámi rád tuto problematiku prodiskutuje a doporučí vhodnou podobu závazku o přechodu k bezklecovým vejcím.

OBRAZ - Obránci zvířat, z. s.

Václavská 2073/20, 12000 Praha 2

Podepsat petici

Chci lepší svět
pro zvířata.

Zůstaňte v kontaktu a my Vám dáme vědět, kdykoli bude Váš hlas znovu potřeba.
Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s vašimi daty, najdete v tomto dokumentu

Přispějte
finančně

Váš dar pomůže vytvořit lepší
budoucnost pro zvířata.

Darovat nyní